Zasady skutecznej nauki języka angielskiego

Zasady skutecznej nauki języka angielskiego

7 października 2018 0 przez StuffRing

photo-1508014924734-d75124b0f402Korzyści wynikające z nauki języków obcych są oczywiste dla każdego, dlatego nie trzeba ich wymieniać. Warto jednak skupić się na tym, co należy zrobić, żeby nauka była efektywna, a zapamiętane zwroty i wyrażenia nie zatarły nam się w pamięci? Co możemy zrobić, aby utrwalić nasz język?

Systematyczność

Regularne powtarzanie czynności to najlepszy sposób na skuteczną naukę. Najlepszym wyjściem będzie podzielić trening na kilka krótszych części. W praktyce wygląda to tak, że ustalamy sobie, że dziennie poświęcamy na naukę np. 30 minut albo 2x 15 min dziennie. Ucząc się zaledwie 10 słówek dziennie można poznać blisko 3000 słówek przez cały rok.Takie rozwiązanie pozwoli nam uniknąć wymówek typu – nie mam czasu. Każdy z nas znajdzie te pół godziny dziennie. Taka ilość pozwoli Ci porozumieć się w większości sytuacji. Jest to dobre rozwiązanie nie tylko dla osób zaczynających swoją przygodę z językiem, ale również dla tych, którzy chcą tę wiedzę utrwalić.

Różnorodność

Nuda jest wielkim wrogiem podczas nauki języków obcych. Jeśli niczym nie urozmaicimy nauki, to szybko przestanie sprawiać nam przyjemność. Ważna jest więc różnorodność, która w tym przypadku polega na zamiennym praktykowaniu czterech aktywności językowych, czyli słuchania, mówienia, czytania oraz pisania. W praktyce wygląda to tak, że jednego dnia czytamy interesujący nas tekst, drugiego oglądamy film w języku angielskim, trzeciego dnia piszemy tekst na interesujący nasz temat, a czwartego dnia o nim opowiadamy. Po tak zorganizowanej praktyce efekty można widzieć naprawdę szybko. Dla osób zaczynających naukę oraz dla tych, którzy o języku mają już jakieś pojęcie, dobrym rozwiązaniem jest też szkoła języka angielskiego Częstochowa, gdzie lektorzy poprowadzą zajęcia w ciekawy i interesujący sposób.

Kilka wskazówek, jak sprawić, żeby zapamiętane wyrażenia zostały nam w głowie

– Nie bać się mówić, nawet w ojczystym języku popełniamy błędy. Ważne jest aby przekazać treść tak, aby słuchacz nas zrozumiał.

– Dużo rozmawiać i pisać w języku angielskim, można to robić nawet na czatach i stronach internetowych.

– Regularnie ćwiczyć. W internecie znajdziemy wiele różnych zestawów ćwiczeń, gdzie możemy sprawdzić naszą wiedzę z zakresu gramatyki oraz słownictwa.